Gabinet kosmetyczny - moja kosmetologia w internecie

Witajcie Drodzy Czytelniczki i Czytelnicy

Witajcie Drodzy Czytelniczki i Czytelnicy
Zapewne każdy z Was ma wypracowaną metodę nakładania makijażu, więc w tym temacie postaram się za bardzo nie mądrzyć. Dziś chciałabym powiedzieć parę słów na temat tego jak prawidłowo ten makijaż usunąć. To bardzo ważna czynność i powinna być wykonywana bardzo starannie, dlatego że w przyszłości możemy uniknąć przykrych konsekwencji zaniedbywania naszej cery.
Najważniejsza w tym wszystkim jest higiena. Waciki, ściereczki i wszystko czym będziecie zmywać makijaż musi być czyste, nawet nasze dłonie. Zapobiegnie to rozprzestrzeniania się bakterii i innych brudów na naszej skórze.
Demakijaż rozpoczynamy od oczu, następnie twarz, szyja oraz dekolt. Wydaje mi się, że każdy z Was ma taki schemat działania. Jest on logiczny i najprostszy.
Podczas zmywania makijażu z okolic oczu musimy być wyjątkowo ostrożni i dobierać odpowiednie preparaty. Nie każdy środek do demakijażu jest przeznaczony do stosowania w okolicach oczy. Aby uniknąć nieprzyjemności lepiej wcześniej zapoznajmy się z etykietą.
Wykonując demakijaż twarzy wykonujmy ruchy okrężne - to najsprawniej usunie nam makijaż z każdego zakamarka w skórze.
Zmywając demakijaż z szyi i dekoltu starajmy się wykonywać ruchy z dołu do góry. Eksperci są zdania, że w ten sposób nie narażamy skóry na dodatkowe rozciągania i dzięki temu nasza skóra pozostaje dłużej jędrna.